Zajęcia sportowe dla młodzieży

sekcja sportowa

W dzisiejszych czasach, kiedy następuje szybki rozwój postępu technologicznego, duży odsetek nastolatków coraz rzadziej kieruje swoją uwagę na kwestię ruchu, zastępując ją rozrywką online, czy spędzaniem czasu w mediach społecznościowych. Zapomina się o tym, jak bardzo istotny - szczególnie u młodego człowieka jest sport i dbanie o swoje zdrowie.

Dlaczego sport jest ważny dla młodzieży?

Będąc w wieku dorastania oraz przechodząc przez okres dojrzewania, organizm młodej osoby bardzo intensywnie się zmienia. Liczne burze hormonalne, środowisko rówieśników, czy też stres związany z nauką, negatywnie wpływa na stan zdrowia młodzieży. Żyjąc w napięciu, nie uprawiając żadnego sportu oraz często jedząc niezdrowe posiłki, zarówno stan psychiczny jak i fizyczny organizmu ulega znacznemu pogorszeniu. Aby temu zapobiegać, warto do swojego tygodniowego grafiku dodać czas dla siebie w postaci zajęć sportowych. Regularne, odpowiednio intensywne ćwiczenia pozwalają usunąć zbędne napięcie i stres z organizmu młodego człowieka, zachowując jednocześnie stan zdrowia na odpowiednim poziomie.

Jakie są korzyści z uprawiania sportu?

Oprócz wymienionych wyżej zalet w postaci redukcji napięcia i zachowania odpowiedniej witalności organizmu, sport wpływa także w istotnym stopniu na rozwój osobowości człowieka. Wybierając z licznie dostępnych dyscyplin oraz sekcji sportowych, można zauważyć, że przykładowo piłka nożna, czy też koszykówka okazuje się świetnym wyborem w celu kształtowania współpracy zespołowej, empatii czy zdrowej rywalizacji. Dyscypliny indywidualne natomiast - takie jak boks czy Brazylijskie jiu-jitsu świetnie kształtują charakter, pewność siebie, i umiejętność szybkiego myślenia. Wybierając konkretną sekcję, warto zastanowić się jakie są nasze preferencje oraz priorytety.

Jak często uprawiać sport?

Pytanie to, często przewija się na licznych forach i filmikach w Internecie. Przyjmuje się, że dla młodzieży w okresie dojrzewania idealnym rozwiązaniem jest spędzanie na aktywności fizycznej minimum 60 minut, 3 razy w tygodniu o średniej intensywności. Oprócz tego, zaleca się również wykonywania co najmniej 10 tysięcy kroków dziennie i ograniczanie siedzenia w pozycji siedzącej.

Regularna aktywność fizyczna i dbanie o swoje zdrowie, jest istotna w każdym wieku. Podczas dojrzewania jednak, jej obecność pomaga redukować stres życia codziennego, wpływać na zdrowie oraz rozwijać osobowość młodej osoby.

Ostatnie wpisy

Konkurs plastyczny Anioły są takie jak My

Konkurs plastyczny Anioły są takie jak My

Celem jest pokazanie, że anioły są takie same jak my - wszyscy mamy różne osobowości, talenty i umiejętności,

Więcej

konkurs literacki dla dzieci i młodzieży

Konkurs literacki Tego dnia mój świat się zatrzymał

Czy jesteś dzieckiem lub nastolatkiem, który przeżył dzień, który zmienił Twoje życie? Czy kiedykolwiek chciał

Więcej

Konkurs patriotyczny

Konkurs artystyczny Moja Ojczyzna

Czy masz szczególną więź ze swoją ojczyzną? Jesteś dumny z tego, skąd pochodzisz? Szukasz sposobu na wyrażenie

Więcej

zajęcia plastyczne

Zajęcia plastyczne dla młodzieży

Czy Twoje dziecko szuka pasjonującego hobby? A może lubi rysować i chce się rozwijać w tym kierunku? Czy wo

Więcej

lekcje muzyki

Lekcje muzyki dla dzieci i młodzieży

Nie da się ukryć, że muzyka towarzyszy nam praktycznie od zawsze. Doceniamy ją za to, że potrafi ona świetn

Więcej

Loading...