Warsztaty "Artystyczne Laboratorium" 2018

NAUCZYCIEL: Anna Wiśniewska
ZAJĘCIA: ABC PLASTYKI
DATA: 26.01.2021

W piątek 29 stycznia w Młodzieżowym Domu Kultury odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom XIV Dolnośląskiego Przeglądu Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży „… i mój świat się zatrzymał…”. Frekwencja dopisała nadspodziewanie. Przybyli do nas uczestnicy m. in. z Łodzi, Oławy, Rudy Śląskiej. Każdy z laureatów odczytał fragment swojego nagrodzonego tekstu. Uroczystość uświetnił recital bardzo uzdolnionego, młodego wokalisty – Dawida Krężela. Następne spotkanie za rok.

W Młodzieżowym Domu Kultury w Lubinie ogłoszono wyniki XIV Dolnośląskiego Przeglądu Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży. W konkursie wzięło udział trzystu sześćdziesięciu dwóch uczestników z 52 szkół i placówek oświatowych.

Jury w składzie: Lidia Kosarzewska, Małgorzata Tylicka – Półtorak oraz Marek Urbanowski postanowiło nagrodzić i wyróżnić następujących młodych literatów:

W KATEGORII I (klasy IV-VI szkół podstawowych):

I NAGRODA: MAURYCY ANTONI WOLNY– Szkoła Podstawowa w Aleksandrowie

I NAGRODA: BARBARA MARTA KOTULA– Klub Literacki „Pegazik” przy MDK „ISKRA” w Pile

II NAGRODA: DORIAN SMOLEC –Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Wałbrzychu

II NAGRODA: AMELIA TOMCZAK- Zespół Szkolno-Przedszkolnynr 14 – Szkoła Podstawowa nr 28 w Gliwicach

III NAGRODA: POLA KUREK–Szkoła Podstawowa EKOLA we Wrocławiu

WYRÓŻNIENIA:

ZUZANNA MIETLIŃSKA– Szkoła Podstawowa w Szklarach Górnych

JAKUB PILEWSKI – Szkoła Podstawowa nr 3 w Głogowie

KINGA WINKIEL – Społeczna Szkoła Podstawowa Optimum we Wrocławiu

JAGODA ŻOLNIERCZYK – Szkoła Podstawowa nr 14 w Głogowie

W  KATEGORII  II (klasy VII-VIII szkół podstawowych):

I NAGRODA: OLIWIA STAWICKA - Szkoła Podstawowa nr 24 w Rudzie Śląskiej

II NAGRODA: NATALIA NAZIMEK – Szkoła Podstawowa nr 14 w Lubinie

II NAGRODA: ZUZANNA DOBRZAŃSKA – Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Lubinie

III NAGRODA: ANTONINA LESZKO – Szkoła Podstawowa nr 139 w Łodzi

WYRÓŻNIENIA:

URSZULA SŁONINA –Szkoła Podstawowa nr 1 w Rzeszowie

AGNIESZKA BABIARCZYK –Szkoła Podstawowa w Niemstowie

JUSTYNA JARZĘBSKA – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Wałbrzychu

LENA MARIA BUKOWSKA – Publiczna Szkoła Podstawowa w Wąsoszu

NATALIA KOLAWA - Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Lubinie

KACPER MIKITA - Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Lubinie

BARTOSZ TOMASZ MICHALEWICZ – Szkoła Podstawowa nr 1 w Górze

W  KATEGORII  III (szkoły ponadpodstawowe):

NAGRODA I: ANDRZEJ MAZUR– Liceum Ogólnokształcące w Lesznie

NAGRODA II: KINGA DIUG – I Liceum Ogólnokształcące w Oławie

NAGRODA II: KAJA SIKORSKA - I Liceum Ogólnokształcące w Oławie

NAGRODA II: ANNA WIKTORIA BILICZAK – Społeczne Językowe Liceum Ogólnokształcące w Opolu

Protokół oraz nagrodzone i wyróżnione prace

W dniu 17 grudnia 2020 w Młodzieżowym Domu Kultury w Lubinie podsumowano II FESTIWAL PIOSENKI ZIMOWEJ PRZEDSZKOLAKÓW „MIKOŁAJKOWE ŚPIEWOGRANIE 2020 - WIRTUALNA SCENA PRZEDSZKOLAKA”.

W festiwalu wzięło udział 105 wykonawców:

Przedszkole Miejskie nr 14 – Bruno Busse – opiekun: Iwona Koska,

Przedszkole Miejskie nr 14 – Grupa ósma – opiekun: Aneta Zalega

Przedszkole Miejskie nr 1 – Motylki – opiekun: Marta Witczak, Marzena Dzedzej,

Przedszkole Miejskie nr 1 - Alicja Delczyk z zespołem Wesołe Nutki – opiekun: Marta Kuriata, Maja Słomińska,

Przedszkole Miejskie nr 9 – Hubert Siczek – opiekun: Marcelina Grońska – Żelazko,

Przedszkole Miejskie nr 9 – Żabki – opiekun: Angelika Zynda, Joanna Techmańska, Aldona Poszelużna,

Przedszkole Miejskie nr 7 – Zespół wokalny – opiekun: Patrycja Kurasik, Katarzyna Krężel,

Przedszkole Miejskie nr 7 – Śnieżynki – opiekun: Dorota Juszczak, Anna Rus,

SP Siedlce – 6- latki z Siedlec oraz Laura Stępka – opiekun: Anna Cieleń, Beata Oczyńska – Stetler,

Planeta Zdrowia – Grupa III – opiekun: Joanna Kowalik, Paulina Idasiak, Małgorzata Grzelak,

Planeta Zdrowia – Hanna Garbacik i Wiktoria Marzol – opiekun: Olga Maciejewska, Patrycja Pietruszka,

Przedszkole Miejskie nr 6 – Elfiki – opiekun: Marzena Spieć, Katarzyna Kędzior,

Rozdanie upominków odbyło się z zachowaniem wszystkich norm bezpieczeństwa, ale niestety nie wszystkie dzieci mogły przybyć. Poniżej prezentujemy link do listy wszystkich piosenek, które wzięły udział w przeglądzie.

PLAN ZAJĘĆ FERIE ZIMOWE 2021

Sytuacja epidemiologiczna w kraju spowodowała, że musimy zmienić formułę niektórych naszych konkursów. Odbędą się one, ale w nieco inny sposób niż dotychczas.

Najbliższe konkursy, w których można wziąć udział, to:

– 24. Turniej Słowa, Literatury Patriotycznej i Religijnej,

– Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Anioły są takie…”,

– Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Smok Obibok i jego przyjaciele”,

– XIV Dolnośląski Przegląd Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży „… i mój świat się zatrzymał…”,

– II Festiwal Piosenki Zimowej Przedszkolaków „Mikołajkowe Śpiewogranie 2020 – Wirtualna Scena Przedszkolaka”.

Szczegóły na temat konkursów można znaleźć na stronie MDK-u w zakładce konkursy/regulaminy