22. Turniej Słowa Literatury Patriotycznej i Religijnej „Mamy niepodległość”

W Młodzieżowym Domu Kultury w Lubinie ogłoszono wyniki XIV Dolnośląskiego Przeglądu Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży. W konkursie wzięło udział trzystu sześćdziesięciu dwóch uczestników z 52 szkół i placówek oświatowych.

Jury w składzie: Lidia Kosarzewska, Małgorzata Tylicka – Półtorak oraz Marek Urbanowski postanowiło nagrodzić i wyróżnić następujących młodych literatów:

 

W KATEGORII I (klasy IV-VI szkół podstawowych):

 

NAGRODY:

 I NAGRODA: MAURYCY ANTONI WOLNY– Szkoła Podstawowa w Aleksandrowie

I NAGRODA: BARBARA MARTA KOTULA– Klub Literacki „Pegazik” przy MDK „ISKRA” w Pile

II NAGRODA: DORIAN SMOLEC –Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Wałbrzychu

II NAGRODA: AMELIA TOMCZAK- Zespół Szkolno-Przedszkolnynr 14 – Szkoła Podstawowa nr 28 w Gliwicach

III NAGRODA: POLA KUREK–Szkoła Podstawowa EKOLA we Wrocławiu

 

WYRÓŻNIENIA:

ZUZANNA MIETLIŃSKA– Szkoła Podstawowa w Szklarach Górnych

JAKUB PILEWSKI – Szkoła Podstawowa nr 3 w Głogowie

KINGA WINKIEL – Społeczna Szkoła Podstawowa Optimum we Wrocławiu

JAGODA ŻOLNIERCZYK – Szkoła Podstawowa nr 14 w Głogowie

 

 

W  KATEGORII  II (klasy VII-VIII szkół podstawowych):

 

NAGRODY:

I NAGRODA: OLIWIA STAWICKA - Szkoła Podstawowa nr 24 w Rudzie Śląskiej

II NAGRODA: NATALIA NAZIMEK – Szkoła Podstawowa nr 14 w Lubinie

II NAGRODA: ZUZANNA DOBRZAŃSKA – Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Lubinie

III NAGRODA: ANTONINA LESZKO – Szkoła Podstawowa nr 139 w Łodzi

 

WYRÓŻNIENIA:

URSZULA SŁONINA –Szkoła Podstawowa nr 1 w Rzeszowie

AGNIESZKA BABIARCZYK –Szkoła Podstawowa w Niemstowie

JUSTYNA JARZĘBSKA – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Wałbrzychu

LENA MARIA BUKOWSKA – Publiczna Szkoła Podstawowa w Wąsoszu

NATALIA KOLAWA - Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Lubinie

KACPER MIKITA - Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Lubinie

BARTOSZ TOMASZ MICHALEWICZ – Szkoła Podstawowa nr 1 w Górze

 

W  KATEGORII  III (szkoły ponadpodstawowe):

 

NAGRODY:

NAGRODA I: ANDRZEJ MAZUR– Liceum Ogólnokształcące w Lesznie

NAGRODA II: KINGA DIUG – I Liceum Ogólnokształcące w Oławie

NAGRODA II: KAJA SIKORSKA - I Liceum Ogólnokształcące w Oławie

NAGRODA II: ANNA WIKTORIA BILICZAK – Społeczne Językowe Liceum Ogólnokształcące w Opolu

 

Protokół oraz nagrodzone i wyróżnione prace