RODO

MDK W Lubinie zaprasza młodzież szkół podstawowych i średnich  na zajęcia z modelowania, projektowania i druku 3d. Modelowanie  to proces tworzenia i modyfikacji obiektów trójwymiarowych za pomocą specjalistycznego programu komputerowego, który dostarcza zestawu niezbędnych narzędzi do ich tworzenia, a także zbioru podstawowych figur, które można wykorzystać od razu przy budowaniu obiektów. Obiekty te młodzież będzie również modyfikowała i przygotowywała do druku 3d. W trakcie trwania zajęć będzie możliwość wydrukowania obiektów.

  1. Jak działa drukarka 3D, przygotowanie prostego projektu oraz jego wydruk. Wykonanie projektu breloczka, poznanie podstawowych funkcji w aplikacji do projektowania 3D. Zapoznanie się z budową oraz mechanizmem działania drukarki trójwymiarowej, pracującej.
  2. Przyswojenie oprogramowania TinkerCAD służącego do stworzenia prostych modeli 3D. Aplikacja wzbogacona jest w przystępny dla dzieci układ funkcji i kształtów, umożliwiający naukę projektowania dla dzieci już od 6 rok życia. Wykonanie projektu kubków z własną personalizacją
  3. Nauka projektowania 3D ciąg dalszy. Tworzenie prostych modeli 3D np. kostki do gry, pionka szachowego.
  4. Nauka projektowania 3D ciąg dalszy. Tworzenie złożonych modeli 3D np. samoloty, statki
  5. Szczegóły drukowania: parametry, filamenty, prędkości, programy do obsługi drukarek 3D. Zdobycie wiedzy o materiałach wykorzystywanych do druku, zwanych filamentami oraz samodzielne przygotowanie drukarki 3D do druku.
  6. Poznanie internetowej bazy gotowych modeli 3D do ściągnięcia. Wykorzystanie gotowego modelu do projektowania 3D. Połączenie skanów z gotowym modelem np. ciała Spidermana z naszą głową.
  7. Wykonanie własnych projektów – możliwość wykorzystania poznanych na zajęciach technik do stworzenia modelu 3D. Przygotowanie własnych projektów do druku.
  8. Program indywidualnie ustalony z grupą. Podsumowanie zajęć, inwentaryzacja zgromadzonych przez uczestników wydruków, ich oceny i płynące z tego wnioski.

 

 

 

>>>HARMONOGRAM IMPREZ 2020/2021<<<

 

 


 

"Muzyczne Variete 2019”


 

WOŚP w MDK 2019