HOME
images/baner strona 1920x700.jpg

Temat: VI Lubińskie Spotkania Edukacyjne – Konferencja „Smutek czy depresja - zrozumieć zachowania dzieci i młodzieży”.

Prowadzący: doc. dr Alina Czapiga, lek. med. Renata Ostrowska – Stopczyńska, mgr Kazimierz Ździebło

Forma: Konferencja

Termin: 20 października 2018 (sobota)

Godziny zajęć: 11.00-14.00

Miejsce : Młodzieżowy Dom Kultury ul: Komisji Edukacji Narodowej 6a 59-300 LUBIN woj. dolnośląskie

Cena: Bezpłatnie

Organizator: Fundacja For Art., Młodzieżowy Dom Kultury, Powiat Lubin

Dla kogo przeznaczona jest konferencja?

Konferencja przeznaczona jest dla psychologów, pedagogów, nauczycieli, wychowawców, rodziców oraz wszystkich zainteresowanych tematyką.

 

Osoby prowadzące:

Doc. dr Alina Czapiga - psycholog, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego. Po studiach podjęła pracę w Instytucie Psychologii we Wrocławiu, w Zakładzie Psychologii Rozwoju. Stopień naukowy doktora uzyskała w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Od roku 1997 jest Kierownikiem Studiów Podyplomowych “Psychologiczne Wspomaganie Rozwoju Dzieci i Młodzieży z Trudnościami”. Prowadzi Koło Naukowe Psychopatologii.  Od kilku lat jest kierownikiem modułu edukacyjnego Psychopatologia rozwoju dzieci i młodzieży - dla studentów V roku psychologii. Prowadzi wykłady z psychologii klinicznej dziecka oraz z psychopatologii rozwoju dzieci i młodzieży. W ramach Pracowni Pomocy Psychologicznej, która działa przy Instytucie, prowadzi konsultacje dla rodziców na temat rozwoju i wychowania dzieci. Od dnia 1 września 2012 r. pełni funkcję Prodziekana ds. dydaktycznych i socjalnych.

 

Lek. med. Renata Ostrowska –Stopczyńska - Specjalista psychiatra. Specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży. Kierownik oddziału psychiatrii dzieci i młodzieży w Sieniawce.

 

Mgr Kazimierz Ździebło - Psycholog, Psychoterapeuta, Coach, absolwent Psychologii oraz Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej oraz Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu. Ukończył Szkołę Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży oraz Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Posiada certyfikat Socjoterapeuty i Superwizora socjoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego a także Certyfikat I oraz II stopnia Trenera Treningu Grupowego Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Pracował w Wojewódzkim Szpitalu Neuropsychiatrii W Krośnicach, gdzie prowadził terapię indywidualną i grupową. Prowadzi terapię osób cierpiących z powodu depresji, zaburzeń odżywiania, zaburzeń osobowości, nerwic, lęków, natręctw, problemów wieku dojrzewania, psychosomatyki, osób znajdujących się w kryzysie oraz po stresie pourazowym. Pomaga osobom w rozwoju indywidualnym. Pracuje z parami przeżywającymi problemy małżeńskie. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się współpracując z redakcjami czasopism branżowych, z Uniwersytetem Wrocławskim, Uniwersytetem SWPS, Wyższą Szkołą Zarządzania “Edukacja” we Wrocławiu oraz Wyższą Szkołą Bankową. Jest fundatorem Fundacji PozyTYwka i zasiada w jej Radzie. Jest prezesem Fundacji faceci.pl.

Tematy :

Doc. dr Alina Czapiga: Smutek czy depresja - zrozumieć zachowania dzieci i młodzieży.

Trudności i zaburzenia. Zachowanie i jego mechanizm (przede wszystkim zachowania emocjonalne). Zachowanie, jako komunikat i kompensacja; zysk wtórny z zachowań trudnych i zaburzonych. Intrapsychiczny model rozwoju zachowań trudnych i zaburzonych

 

Lek. med. Renata Ostrowska –Stopczyńska: Samookaleczenia. Niemy krzyk wołania o pomoc – zrozumieć i pomóc.

 

Mgr Kazimierz Ździebło: Depresja nie wybiera. Różne oblicza młodzieńczej depresji na przykładzie trzech przypadków.

 

UWAGI:

Udział w konferencji jest bezpłatny. Wymagana jest rejestracja telefoniczna pod numerem 76 847 86 64 w godz. 8 – 15 do dnia 18 października. Liczba miejsc ograniczona.

 

 


 

"A gdyby tak..." 2018


 

"ANIOŁY SĄ TAKIE..." 2017