STUDIO KREDKA

Studio Kredka to sekcja plastyczna, w której uczestniczą dzieci w wieku 5 - 10 lat. Na zajęciach pracujemy z wykorzystaniem różnorodnych materiałów i technik plastycznych.

Działania artystyczne koncentrują się na poznaniu i opanowaniu:

technik malarskich w zakresie farb plakatowych, temperowych, akrylowych, akwarelowych,

technik rysunkowych i graficznych (rysunek ołówkiem, węglem, tuszem, pastelą, kredą, monotypia, kalkografia),

elementów rękodzieła (decoupage, malowanie na szkle, tworzenie artystycznych przedmiotów z nieoczywistych materiałów).

Dzieci nie muszą posiadać zdolności artystycznych ani wcześniejszych doświadczeń plastycznych. Esencją spotkań jest proces tworzenia! Głównym celem warsztatów jest umożliwienie najmłodszym swobodnej ekspresji w języku plastyki, poznanie szeregu technik i środków wyrazu plastycznego, rozwój zdolności manualnych oraz kreatywnego i abstrakcyjnego myślenia.

Instruktor: Anna Pechytiak