Modelarstwo i Origami

1. Zajęcia z MODELARSTWA opierają się głównie na sklejaniu kartonowych modeli samolotów, okrętów, czołgów i pojazdów wojskowych. Są to modele publikowane w wydawnictwach modelarskich dostępnych na naszym rynku. Powyższe publikacje znajdują się na wyposażeniu pracowni modelarskiej. Uczestnicy chcący posklejać modele plastikowe, muszą wcześniej indywidualnie zakupić takie modele z prywatnego budżetu. Młodzi modelarze mają możliwość poznania podstawowych narzędzi modelarskich, wykorzystywanych przy sklejaniu modeli. Na zajęciach praktycznych uczą się sklejać modele kartonowe i plastikowe, w zależności od potrzeb. Poza tym przyswajają wiedzą z zakresu modelarstwa oraz biorą udział w wystawach modelarskich.

2. Na zajęciach z ORIGAMI uczestnicy mogą  nauczyć się składać proste i bardziej zaawansowane figurki origami. Poznają podstawowe wiadomości o tej sztuce, w tym historię i zasady sztuki składania papieru, symbolikę, wydawnictwa i książki, działalność stowarzyszeń origami w Polsce i na świecie. Na zajęciach składają głównie klasyczne figurki z papieru, oraz mniej skomplikowane figury modułowe. Starsi uczestnicy, próbują swoich sił przy składaniu bardziej złożonych figurek i form origami.