Malarstwo i rzeźba

W Pracowni Malarstwa poznajemy tajniki wszystkich technik plastycznych. Zaczynając od tradycyjnego rysunku ołówkiem czy tuszem uczymy się malować akwarelami, suchymi i olejnymi pastelami, gwaszami, kolorowymi tuszami, temperami, akrylami. Dodatkowo wykonujemy małe formy rzeźbiarskie i dekoracyjne , poznajemy sposoby , batiku oraz tradycyjne techniki graficzne jak np. monotypie czy linoryt.
Prace powstałe w naszej pracowni zdobią ściany MDK-u oraz biorą udział w niezliczonej ilości wystaw i konkursów plastycznych, na których corocznie zdobywamy szereg nagród. Uczestnicy zajęć rozpoczynają swoją malarską przygodę już wieku 8 lat, kontynuując ją w kolejnych latach w coraz to bardziej zaawansowanych grupach - część naszych absolwentów jest już studentami architektury.

Opiekun: mgr ELŻBIETA KOCHAN

Zajęcia odbywają się -czwartek 17.30-20.00