Język niemiecki

W Młodzieżowym  Domu Kultury odbywają się zajęcia z języka niemieckiego dla dzieci i młodzieży w różnych grupach wiekowych. Aktualnie najmłodsi uczestnicy to dzieci w wieku 8 lat, natomiast najstarsze grupy tworzą gimnazjaliści. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu.

Celem zajęć jest edukacja z zakresu języka niemieckiego. Dzieci uczą się tego języka od podstaw jako grupy początkujące ale są również grupy zaawansowane dla takich osób, które posiadają już pewną wiedzę i chcą kontynuować naukę.

Dla dzieci i młodzieży czas zajęć jest również okazją do wykorzystania czasu wolnego.

Zajęcia mają na celu doskonalenie warsztatu językowego w mowie oraz piśmie. Uczestnicy poszerzają lub uzupełniają swoją wiedzę odnośnie gramatyki, słownictwa jak również zdobywają informacje o krajach niemieckojęzycznych. Praca z najmłodszymi grupami polega nie tylko na rozwoju słownictwa i zdolności komunikacyjnych w języku niemieckim ale jest również połączeniem zabawy z elementami edukacyjnymi.

Pracownia języka niemieckiego służy również pomocą w przygotowaniach do różnego rodzaju konkursów językowych.

Nową inicjatywą sekcji języka niemieckiego jest organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie konkurs plastyczno-językowy. Ma on na celu motywowanie uczniów do nauki języka niemieckiego, wykorzystanie praktycznej znajomości tego języka oraz zaprezentowanie umiejętności artystycznych. Mam nadzieję, że konkurs przypadnie do gustu i będzie odbywał się cyklicznie w naszej placówce.