Język angielski (od IV klasy SP)

Prowadząca : Zofia Koszykowska

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 4 klasy szkoły podstawowej do klasy maturalnej technikum lub liceum ogólnokształcącego. Zajęcia odbywają się jeden raz w tygodniu , w dniu wcześniej ustalonym , trwają 90 minut i  prowadzone są w grupach 12- osobowych.

W trakcie zajęć korzystamy z podręczników dobranych do poziomu uczestników oraz z innych materiałów dostępnych w Internecie lub na rynku księgarskim. Podczas zajęć dzieci i młodzież zdobywają wiedzę z gramatyki języka angielskiego, poszerzają zakres słownictwa, utrwalają je w rozlicznych ćwiczeniach, grach i zabawach oraz filmach anglojęzycznych. Dodatkowo uczestnicy mają okazję poznać zwyczaje takich krajów jak Anglia, Szkocja, Walia, Irlandia Północna, Republika Irlandii, Stany Zjednoczone, Kanada Australia, Nawa Zelandia i inne. Oprócz zwyczajów i kultury tych państw uczestnicy zajęć w Młodzieżowym Domu Kultury mogą poznać ich historię i geografię , legendy i szeroko rozumianą sztukę.

Szczególnie zachęcam do udziału w zajęciach młodzież z klas maturalnych. Doświadczenie pokazało , że uczestniczenie w moich zajęciach , oraz dobrany przeze mnie trening maturalny bardzo mocno przyczynił się po podniesienia wyników na maturze u dotychczasowych uczestników zajęć.  W trakcie naszych zajęć panuje całkiem inna atmosfera niż w klasie szkolnej. Każdy uczestnik ma możliwość przećwiczenia kilkakrotnie każdego zadania maturalnego i to zarówno pisemnego jak i ustnego. Maturzyści nabierają pewności siebie, utrwalają materiał i poznają strategie egzaminacyjne.

Tutaj dla wszystkich mamy czas i zawsze jest ciekawie.