Fotografii cyfrowa i analogowa

Zajęcia te skierowane są do dzieci i młodzieży zainteresowanej fotografowaniem.

W czasie zajęć młodzież wykonuje zdjęcia studyjne (makro, portret oraz zdjęcia reklamowe). Tworzymy reportaże fotograficzne. Zdjęcia cyfrowe poddawane są obróbce w programie Adobe Photoshop Elements. Na bazie stworzonych przez dziecko zdjęć wykonywane są kolaże, plakaty, afisze. Część zajęć odbywa się w plenerze. Fotografujemy przyrodę, architekturę. Szukamy i tworzymy skomplikowane struktury kompozycyjne. Bierzemy również udział w konkursach fotograficznych. W ramach zajęć młodzież poznaje pracę w ciemni fotograficznej. Samodzielnie tworzy zdjęcia w systemie fotografii analogowej czarno – białej. Wywołują negatywy i  tworzą odbitki.

Zajęcia odbywają się we wtorki i środy w godzinach 15.30 do 17:45.