Ceramiczny elementarz

„Ceramiczny elementarz”

Małgorzata Tylicka-Półtorak

Zajęcia ceramiczne „Ceramiczny elementarz” to dwuletni kurs przeznaczony dla młodszych dzieci w wieku od 6 do 8 lat. Zajęcia mają na celu zapoznanie z technikami charakterystycznymi dla ceramiki oraz kształtowanie podstawowych umiejętności w tej dziedzinie. Dzięki zajęciom ceramicznym dzieci rozwijają wyobraźnię, kreatywne i twórcze myślenie, doskonalą sprawność manualną a jednym z podstawowych założeń zajęć ceramicznych jest działalność terapeutyczna. Zajęcia te mają również na celu kształtowanie potrzeby pożytecznego i atrakcyjnego spędzania wolnego czasu. Największym sukcesem uczestników zajęć powinna być radość tworzenia, a same zajęcia są zaproszeniem do zabawy, przeżycia przygody z ceramiką.

Uczestnicy mają możliwość wypróbowania swoich sił w różnych technikach ceramicznych, wykonywania różnorodnych form dekoracyjnych i użytkowych, zdobienia ich i zaprezentowania swoich wytworów podczas konkursów, wystaw i kiermaszów organizowanych doraźnie na terenie placówki.