Batik i witraż

Zajęcia dla dzieci w wieku od 7 lat. Zajęcia trwają 3 h.

Batik jest to technika malarska pochodząca z Indonezji, polega na pokrywaniu tkaniny gorącym woskiem oraz barwieniu jej różnokolorowymi barwnikami. Efekt jest nieprzewidywalny, lecz niesamowity. Uczestnicy eksperymentują z barwnikami, uczą się jak mieszać ze sobą kolory, poznają narzędzia potrzebne do tworzenia batiku oraz sposoby wykorzystania gotowych prac, np. do stworzenia poduszek, pluszaków, lampionów, obrusów.

Witraż tworzymy techniką Tiffany’ego (za pomocą taśmy miedzianej). Na zajęciach uczestnicy poznają różne rodzaje szkła, narzędzia niezbędne do zrobienia witrażu, uczą się ciąć szkło, szlifować szkło oraz lutować je ze sobą, aby uzyskać kompletny witraż. Oprócz tego z gotowych witraży wykonujemy tealighty, lampiony, oraz kolorowe ramki na zdjęcia lub lusterka.