Sekcje MDK

Miło nam poinformować, iż w XI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Z pędzlem przez świat. ETNO – PORTRETY. Korzenie kultury” 2019 nagrodę i wyróżnienie zdobyły nasze uczestniczki:

KATEGORIA RYSUNEK & MALARSTWO

10 – 13 lat

NAGRODA

Zuzanna Niziołek l.12 op. Anna Pechytiak

WYRÓŻNIENIE

Laura Pelc l.10 op. Anna Pechytiak

To dla nas ogromny sukces, ponieważ, konkurs „Z pędzlem przez świat” już od kilku lat odbywa się w ramach festiwalu Sztuka Łączy Pokolenia, Inspiracje Flamenco – Przenikanie Kultur. Jest to organizowana przez Młodzieżowy Dom Kultury Wrocław - Krzyki impreza międzynarodowa, która ma na celu przedstawienie wielu kultur, narodowości. To okazja do poznania i zainspirowania się kulturami świata, jak również projekt promujący tolerancję wobec różnorodności, komentuje – instruktor Anna Pechytiak

Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 16 marca 2019 w „Barbarze” przy ul. Świdnickiej 8 we Wrocławiu.

Gratulacje!!!

Z przyczyn niezależnych od organizatora termin konkursu "Melpomena" uległ zmianie z dnia 06.04.2019 na 13.04.2019.

Serdecznie przepraszamy.

Małgorzata Pelak i Martyna Majcher, reprezentantki MDK w Lubinie otrzymały Nagrody na eliminacjach powiatowych 64.Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 2 marca br. w Centrum Kultury "Muza" w Lubinie. Dziewczyny uczestniczą w zajęciach Pracowni Teatralnej prowadzonej przez Lidię Głodowską.

Serdecznie gratulujemy!

Hanna Zając l.6, uczestniczka zajęć Studio Kredka pod kierunkiem Anny Pechytiak otrzymała wyróżnienie w XIX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Anioł” 2018, organizowanym przez Dom Kultury DOROŻKARNIA w Warszawie.

Z kolei do wystawy konkursowej dostali się:

Anna Kobak l.8

Helena Luterek l.6

Pola Błauciak l.6

Beniamin Barabaś l.7

Wioleta Wołowiec l.6

Serdecznie gratulujemy!!!

W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Serce kapsuły czasu” 2018 prace plastyczne:

ELEONORY BALCERAK, MAI SKRZĄTEK, ZUZANNY SŁABIAK, BLANKI BIAŁY

wysłane w ramach akcji „Serce kapsuły czasu” zostaną zamknięte w Kapsule w oryginale. Oznacza to, że autorzy znajdują się w gronie Zwycięzców Honorowych i otrzymają Złoty Certyfikat Serca Kapsuły Czasu.

Z kolei prace konkursowe:

NIKOLI GMACH, NATALII GRYGIEL, NATALII DĄBROWSKIEJ, HELENY LUTEREK, MAŁGORZATY TELATYŃSKIEJ, ALEKSANDRY DYBY, KAPCRA WRONKI, KALINY JASZCZYSZYN, KINGI NOWACKIEJ, GABRIELI MURYN, LAURY PELC  I JULII GŁUSZKO

wysłane w ramach akcji „Serce kapsuły czasu” zostaną zamknięte w Kapsule w wersji cyfrowej. Oznacza to, że ich autorzy znajdują się w gronie Zwycięzców Wyróżnionych i otrzymają Srebrny Certyfikat Serca Kapsuły Czasu.

Jednocześnie informujemy, że od 6 lutego na facebook.com/tworzymykrakow trwa plebiscyt publiczności w ramach którego możecie wybrać najlepszy projekt Kapsuły Czasu!!!

Życzymy dalszych sukcesów!!!!

"Muzyczne Variete 2019”