Z przyczyn niezależnych od organizatora warsztaty zostały przełożone na luty 2018. O szczegółach powiadomimy z wyprzedzeniem.

Prowadzący: doc. dr Alina Czapiga, lek. med. Renata Ostrowska – Stopczyńska,
mgr Leszek Czarny
Forma: Warsztaty
Termin: 9.12.2017 (sobota)
Godziny zajęć: 11.00-14.00
Miejsce : Młodzieżowy Dom Kultury ul: Komisji Edukacji Narodowej 6a 59-300 LUBIN woj. dolnośląskie
Cena: 100 zł
Organizator: Fundacja For Art., Młodzieżowy Dom Kultury

Dla kogo przeznaczona jest konferencja?
Warsztaty przeznaczone są dla psychologów, pedagogów, nauczycieli, wychowawców, rodziców oraz wszystkich zainteresowanych tematyką.
Osoby prowadzące:
Doc. dr Alina Czapiga - psycholog, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego. Po studiach podjęła pracę w Instytucie Psychologii we Wrocławiu, w Zakładzie Psychologii Rozwoju. Stopień naukowy doktora uzyskała w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Od roku 1997 jest Kierownikiem Studiów Podyplomowych “Psychologiczne Wspomaganie Rozwoju Dzieci i Młodzieży z Trudnościami”. Prowadzi Koło Naukowe Psychopatologii. Od kilku lat jest kierownikiem modułu edukacyjnego Psychopatologia rozwoju dzieci i młodzieży - dla studentów V roku psychologii. Prowadzi wykłady z psychologii klinicznej dziecka oraz z psychopatologii rozwoju dzieci i młodzieży. W ramach Pracowni Pomocy Psychologicznej, która działa przy Instytucie, prowadzi konsultacje dla rodziców na temat rozwoju i wychowania dzieci. Od dnia 1 września 2012 r. pełni funkcję Prodziekana ds. dydaktycznych i socjalnych.
Lek. med. Renata Ostrowska –Stopczyńska - Specjalista psychiatra. Specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży. Kierownik oddziału psychiatrii dzieci i młodzieży w Sieniawce.
Mgr Leszek Czarny - Wykształcenie: IPSiR Uniwersytet Warszawski. Szkolenie i staż w Instytucie Treningu i Psychoterapii "Laboratorium Psychoedukacji" oraz psychoanalityczne w Kole Warszawskim Psychoanalizy New Lacanian School. Pedagog, psychoterapeuta, psychoanalityk. Pracuje w Kancelarii Mediacji "DogadajMYsię"
Tematy warsztatów:
Doc. dr Alina Czapiga: Smutek czy depresja - zrozumieć zachowania dzieci i młodzieży
Trudności i zaburzenia. Zachowanie i jego mechanizm (przede wszystkim zachowania emocjonalne). Zachowanie, jako komunikat i kompensacja; zysk wtórny z zachowań trudnych i zaburzonych. Intrapsychiczny model rozwoju zachowań trudnych i zaburzonych

Lek. med. Renata Ostrowska –Stopczyńska: Zaburzenia depresyjne u dzieci i młodzieży.
Mgr Leszek Czarny: DOGADAJMY SIĘ – jak budować porozumienie i przeciwdziałać presji i manipulacji w kontakcie.
UWAGI:
1. Wpłaty do 1 grudnia 2017 na konto: 56175000120000000030568548, Fundacja ForART
59-300 Lubin ul. Łukasiewicza 3, NIP 6822460895

2. Na przelewie proszę podać tytuł wybranego warsztatu.

3. Potwierdzenie przelewu proszę przesłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., jednocześnie proszę o podanie w mailu danych do faktury.

4. Termin zgłoszenia upływa 1 grudnia 2017.

5. Liczba miejsc ograniczona.

MIKOŁAJKI 2017

"ANIOŁY SĄ TAKIE..." 2017