Jakie choroby psychiczne najczęściej dotykają najmłodszych? Które okoliczności, sytuacje lub wydarzenia mogą sprzyjać ich powstawaniu? Czym się objawiają choroby psychiczne i w jaki sposób się je leczy? Na te i inne pytania będziemy mogli uzyskać odpowiedź w czasie IV Lubińskich Spotkań Edukacyjnych.

Fundacja FOR ART, Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie oraz Starostwo Powiatowe w Lubinie zapraszają 22 września (piątek) o godz. 15.00 do MDK ul. KEN 6a w Lubinie na konferencję pt. „Zaburzenia psychiczne dzieci i młodzieży – depresja, anoreksja i inne. Etiologia, diagnostyka i terapia”. W programie:

Doc. dr Alina Czapiga

Co warto wiedzieć na temat zaburzeń psychicznych u dzieci i młodzieży - kluczowe twierdzenia psychologii klinicznej.

Lek. med. Renata Ostrowska – Stopczyńska

Zaburzenia psychiczne u dzieci i młodzieży okiem psychiatry. Zaburzenia depresyjne, zaburzenia zachowania i emocji, całościowe zaburzenia rozwojowe.

Mgr Leszek Czarny

Jak wypowiedzieć swój problem?

Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne. Wcześniej należy zgłosić swój udział osobiście lub telefonicznie w sekretariacie MDK tel. 76 847 86 64 do dn. 21 września. Liczba miejsc ograniczona.