25 lat Pracowni Ceramicznej

26.10.2018r. w MDK Lubin odbędzie się aukcja prac Aleksandry Sikorskiej

ALEKSANDRA SIKORSKA lat 7,to mała malarka, która maluje palcami. szyszkami, żołędziami lub zabawkami. Czasami wylewa farbę i delikatnie ją muska, a innym razem intensywnie wygniata godzinami, nakłada kolejne warstwy. Jej prace bywają wynikiem kilku minut pracy , a czasami kilku tygodni lub miesięcy. Prace tej młodej artystki mają charakter abstrakcyjny i zachwycają swoją kolorystyką oraz kompozycją. Ola ma autyzm. Jej twórczość to rodzaj komunikacji. Poniżej prezentujemy prace ,które będzie można wylicytować. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na dalszy rozwój artystyczny Oli.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

24.06.2018 W PATIO CDT MEDICUS  UL.LEŚNA 8 odbędzie się aukcja prac ceramicznych, uczestników pracowni ceramicznej pod kierunkiem Elżbiety Kochan.

Serdecznie zapraszamy.

Na zdjęciach poniżej prezentujemy prace biorące udział w aukcji.

W XXV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym z cyklu Ziemia jest jedna „Magia roślin - KWIAT” 2018 uczniowie sekcji Studio Kredka zdobyli nagrody:

Lidia Hanaczewska l.11

Wiktoria Jędrzejczyk l.8

Podsumowanie konkursu i uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się 18 kwietnia 2018 o godz. 12.00 w Galerii MDK „Śródmieście” we Wrocławiu.

Serdecznie gratulujemy!!!

Miło nam poinformować, iż w XI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Z pędzlem przez świat. ETNO – PORTRETY. Kobiety w kulturach świata” 2018 nagrody i wyróżnienia zdobyli nasi wychowankowie:

KATEGORIA RYSUNEK & MALARSTWO

NAGRODA

Julia Matuszewska l.9 op. Anna Pechytiak

WYRÓŻNIENIE

Natalia Świekatowska l.11 op. Anna Pechytiak

To dla nas ogromny sukces, ponieważ, konkurs „Z pędzlem przez świat” już od kilku lat odbywa się w ramach festiwalu Sztuka Łączy Pokolenia, Inspiracje Flamenco – Przenikanie Kultur. Jest to organizowana przez Młodzieżowy Dom Kultury Wrocław - Krzyki impreza międzynarodowa, która ma na celu przedstawienie wielu kultur, narodowości. To okazja do poznania i zainspirowania się kulturami świata, jak również projekt promujący tolerancję wobec różnorodności, komentuje – instruktor Anna Pechytiak

Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 10 marca 2018 w „Barbarze” przy ul. Świdnickiej 8 we Wrocławiu.

"A gdyby tak..." 2018

"ANIOŁY SĄ TAKIE..." 2017