Galeria

Miło nam poinformować, że Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym  „Malowanie muzyką” I miejsce w kategorii uczniowie klas 0 – III zdobyła Anna Werner l.9, wychowanka sekcji Studio Kredka. Ania Werner uczęszcza na zajęcia od kilku lat i jest laureatką wielu konkursów, w tym międzynarodowych. To szczęście i wielka przyjemność prowadzić takich uczniów jak Ania, którzy uwielbiają malować – dodaje instruktor Anna Pechytiak.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!! 

Kolejnym gościem ''Artystycznego Laboratorium'', programu realizowanego we współpracy z Telewizją Regionalną Lubin był Pan Piotr Saul wykładowca Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Głównym założeniem warsztatów było wykonanie użytkowych obiektów malarskich. Łączyło to w sobie zadania z projektowania przemysłowego, malarstwa oraz rzeźby. Wyjaśniliśmy różnicę między dwuwymiarowością a trójwymiarem. Dzieci projektowały stoły, szafy, krzesła i inne przedmioty użytku codziennego. Powstałe formy były prototypami, które następnie można użyć do produkcji przemysłowej. Młodzi projektanci spisali się na medal! Koordynatorem projektu jest Pani Anna Wiśniewska
 

Miło nam poinformować, iż w 49. Międzynarodowym Konkursie Plastyczny, którego organizatorem jest firma Pentel przy współpracy między innymi z Ministrem Spraw Zagranicznym Japonii oraz Ministrem Edukacji, Kultury, Sportu, Nauki i Technologii laureatką złotego medalu została Magdalena Mika l.9, laureatem srebrnego medalu został Jakub Jagieluk l.7, z kolei Maja Babiak l.12 została uhonorowana nagrodą firmy Pentel.     

To dla nas ogromny sukces, ponieważ, w tej edycji brało udział 15 108 prac dzieci z 37 zakątków całego świata. To fantastyczna okazja, aby poprzez sztukę połączyć się z innymi młodymi twórcami i wymienić swoimi spostrzeżeniami na temat otaczającej nas rzeczywistości, komentuje – instruktor Anna Pechytiak

 Serdecznie gratulujemy !!!

 

Kolejne spotkanie w cyklu ''Artystyczne Laboratorium'' za nami. Naszym gościem był wykładowca Politechniki Krakowskiej Kristof Ludwin. Tematem jaki dotknęliśmy była technika malarska - akwarela. Poznaliśmy jej tajemnice, możliwości jakie daje nakładanie koloru na kolor, transparentność farby. Akwarelowe pejzaże jakie powstały na zajęciach były pełne ekspresji  twórczej małych artystów. 

Autorem zdjęć jest Pan ROBERT RZEPNICKI

 

Fundacja FOR ART oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie zapraszają do wzięcia udziału w konkursie literackim „Opowiedz swoją historię”. Konkurs kierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz kobiet pracujących, które chcą opowiedzieć prawdziwą lub fikcyjną historię zmagania się kobiet - bliskich im osób z chorobą nowotworową.

 Organizatorem konkursu jest Powiat Lubiński, a Realizatorem konkursu Fundacja

FOR ART w ramach Projektu pn. Realizacja działań edukacyjnych oraz poprawa dostępności usług medycznych w ramach „Programu profilaktyki raka szyjki macicy” w subregionie legnicko-głogowskim w latach 2017-2019.

 Konkurs obejmuje swoim zasięgiem subregion legnicko–głogowski tj. powiaty: lubiński, legnicki, m. Legnica, głogowski, polkowicki i górowski.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie MDK w zakładce „Konkursy – regulaminy”

 


 

"Muzyczne Variete 2019”


 

WOŚP w MDK 2019