images/11.jpg

3 czerwca na terenie przy MDK odbył się II Festyn Rodzinny Młodzieżowego Domu Kultury w Lubinie. Impreza zorganizowana została dla uczestników zajęć MDK i w całości sfinansowana przez Radę Rodziców. Atrakcji w tym dniu nie zabrakło. Oprócz zabawy na tzw. „dmuchańcach” dzieci mogły wziąć udział w licznych konkursach sportowych i plastycznych a na scenie, w trzech odsłonach, zaprezentowali się uczestnicy zajęć artystycznych i sportowych (taekwon-do, teatralnych, tanecznych, wokalnych oraz gry na gitarze czy instrumentach klawiszowych). Można też było spróbować swoich sił w origami. Oprócz strawy duchowej dzieci i ich rodzice mieli zapewniony poczęstunek i napoje. Frekwencja na festynie dopisała, zjawiło się ponad pięćset osób, więc organizacja tej imprezy na stałe weszła do kalendarza imprez Młodzieżowego Domu Kultury.

Nie sposób nie wspomnieć o towarzyszącej w tym czasie drugiej imprezie MDK czyli obchodach 25-lecia pracowni ceramicznej. W tym dniu można było podziwiać wspaniałą wystawę prac ceramicznych oraz zobaczyć na czym polega wypał raku.

MELPOMENA 2017

62 DOLNOŚLĄSKI Konkurs RECYTATORSKI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH oraz XXII DOLNOŚLĄSKI KONKURS RECYTATORSKI DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH „PEGAZIK”