images/galeria/27.01.2020_variete/DSC03666_1.JPG

24 stycznia w Młodzieżowym Domu Kultury odbyły się prezentacje artystyczne MDK czyli „Muzyczne Variete”. Uczestnicy zajęć muzycznych i teatralnych zaprezentowali urywek swoich umiejętności przed licznie zgromadzoną publicznością.

Podopieczni Pani Lidii Głodowskiej przedstawili dwie etiudy teatralno-muzyczne a jedna z uczestniczek teatru „Urwisy” opowiedziała „Czym jest muzyka” słowami L. J. Kerna.

Pięknie zaprezentowali się wokaliści Studia Piosenki „AMA” prowadzonego przez Panią Annę Piwowarczyk, uczestnicy sekcji instrumentów klawiszowych pod opieką Pani Barbary Zgrzebnickiej-Papciak oraz koła gitarowego pod kierunkiem Pana Andrzeja Ossowskiego.

Gromkie brawa otrzymali nie tylko występujący na scenie ale również ich opiekunowie artystyczni, pod kierunkiem których mogą rozwijać swoje talenty.

W dniu 12 stycznia w Młodzieżowym Domu Kultury odbyły się prezentacje grup tanecznych (baletowych i break dance) prowadzonych przez Pana Konstantego Kuszczenkę. Jako pierwsza wystąpiła w tańcu solowym Oktawia Lichtańska, po Oliwii wystąpiły cztery grupy baletowe od najmłodszej do najstarszej. Na zakończenie prezentacji wystąpiły dziewczęta a następnie chłopcy z grup break-dance. Licznie przybyła publiczność gromkimi brawami nagradzała występy naszych milusińskich. Tradycyjnie prezentacje taneczne odbyły się w dniu Finału WOŚP, widzowie jak zwykle okazali się bardzo hojni.

W czwartek 12 grudnia odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury w Lubinie I Festiwal Piosenki Zimowej „Mikołajkowe Śpiewogranie" . W imprezie wzięły udział przedszkolaki z lubińskich przedszkoli. Wystąpiło 59 uczestników z Przedszkola Miejskiego nr 1, 15, 7 oraz z Przedszkola Niepublicznego „Planeta Zdrowia”. Dzieci zaprezentowały piosenki o tematyce zimowej. Wszyscy występujący otrzymali upominki przygotowane przez Mikołaja oraz dyplomy za udział w Festiwalu. Następny, o tematyce wiosennej, w maju.

19 grudnia w Młodzieżowym Domu Kultury odbyła się impreza przygotowana przez Samorząd Uczniowski pt. ”Podziel się Miłością”. W trakcie imprezy zbierane były datki na zabawki i artykuły szkolne dla dzieci przebywających w szpitalach i domach dziecka na terenie powiatu lubińskiego. Część artystyczną zapewniła nam Pracownia Teatralna prowadzona przez Panią Lidię Głodowską i jej podopieczni. Mogliśmy zobaczyć występy dzieci z kabaretu „Ogniste Strzały”, teatru „Urwisy”, „Teatru Pękniętego Zwierciadła”, teatrzyku „Kto to?” oraz Sceny Recytacji i Monodramu.

Oprócz Pracowni teatralnej zaprezentowali się także wychowankowie Pracowni Wokalnej prowadzonej przez Panią Annę Piwowarczyk. Usłyszeliśmy Małgorzatę Pelak, Karolinę Najdek, Annę Honczaryk, Stellę Sokołowską, Tomasza Parceja, Julię Staniszczak, Paulinę Techmańską oraz Alicję Smyk.

Koncert poprowadzili przedstawiciele Samorządu – Małgosia Pelak i Oliwier Rynkar.

Pięknie żyć. Pod takim hasłem odbył się Koncert w dniu 5 czerwca br. Organizatorem i wykonawcą imprezy była Pracownia Teatralna Młodzieżowego Domu Kultury. Uczestnicy zajęć prezentowali różne formy teatralne, były to monodramy, recytacje, piosenki, mini-spektakle  oraz kabarety. Widownia gromkimi brawami dziękowała młodym artystom.

"Muzyczne Variete 2019”

WOŚP w MDK 2019