images/festy-slajd.jpg

16 lutego o godzinie 16.00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Lubinie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie XI Dolnośląskiego Przeglądu Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży. W tym roku myślą przewodnią konkursu były słowa: „A gdyby tak …”.

Nadesłano dużo prac konkursowych, bo aż 397, z wielu placówek nawet spoza województwa Dolnośląskiego (np. z Piaseczna, Nowego Sącza czy Siedlec). Laureaci konkursu przyjechali z rodzicami i opiekunami. Otrzymali nagrody, dyplomy a także usłyszeli fragmenty swoich prac przeczytane przez uczestników „Teatru Pękniętego Zwierciadła” – sekcji teatralnej prowadzonej przez Panią Lidię Głodowską.

Organizatorzy cieszą się z rosnącej popularności przeglądu i zachęcają wszystkich chętnych do udziału w następnej edycji konkursu.

Dnia 1 lutego w Młodzieżowym Domu Kultury odbyły się warsztaty plastyczne przeprowadzone w ramach współpracy z Telewizją Regionalną Lubin ,,Artystyczne Laboratorium". Gościem zajęć był artysta plastyk Tomasz Hanoff, działania oparte były na zapoznaniu uczestników z tajemnicami animacji po klatkowej. Efektem było stworzenie wspólnego filmu animowanego.

"A gdyby tak..." 2018

"ANIOŁY SĄ TAKIE..." 2017