images/mikolaj.jpg

3 czerwca na terenie przy MDK odbył się II Festyn Rodzinny Młodzieżowego Domu Kultury w Lubinie. Impreza zorganizowana została dla uczestników zajęć MDK i w całości sfinansowana przez Radę Rodziców. Atrakcji w tym dniu nie zabrakło. Oprócz zabawy na tzw. „dmuchańcach” dzieci mogły wziąć udział w licznych konkursach sportowych i plastycznych a na scenie, w trzech odsłonach, zaprezentowali się uczestnicy zajęć artystycznych i sportowych (taekwon-do, teatralnych, tanecznych, wokalnych oraz gry na gitarze czy instrumentach klawiszowych). Można też było spróbować swoich sił w origami. Oprócz strawy duchowej dzieci i ich rodzice mieli zapewniony poczęstunek i napoje. Frekwencja na festynie dopisała, zjawiło się ponad pięćset osób, więc organizacja tej imprezy na stałe weszła do kalendarza imprez Młodzieżowego Domu Kultury.

Nie sposób nie wspomnieć o towarzyszącej w tym czasie drugiej imprezie MDK czyli obchodach 25-lecia pracowni ceramicznej. W tym dniu można było podziwiać wspaniałą wystawę prac ceramicznych oraz zobaczyć na czym polega wypał raku.

MELPOMENA 2017