Wyniki Konkursów

10 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury w Lubinie odbyły się eliminacje powiatowe 22. Turnieju Słowa Literatury Patriotycznej i Religijnej pod hasłem „Mamy niepodległość”. Turniej miał formę konkursu i wystąpiło w nim 43 uczestników z 12 placówek oświatowych powiatu lubińskiego i jednej z Legnicy. Jury konkursu w składzie:

Danuta Opach –kulturoznawca, Anna Piwowarczyk – instruktor zajęć wokalnych oraz Grzegorz Witecki  – filolog oceniło, że Turniej miał bardzo wysoki poziom i cel jakim było uczczenie 100. Rocznicy odzyskania niepodległości został osiągnięty w pełni.

Nagrody i wyróżnienia otrzymały następujące osoby:

Uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych: 

NAGRODA – KATEGORIA RECYTACJA :

MIKOŁAJ KLEMASZEWSKI - Szkoła Podstawowa nr 7 w Lubinie

 

WYRÓŻNIENIE – KATEGORIA RECYTACJA:

MIKOŁAJ TALARCZYK - Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubinie

 

NAGRODY – KATEGORIA POEZJA ŚPIEWANA:

ALICJA SMYK - Szkoła Podstawowa nr 8 w Lubinie

OLIWIA STEFANOWSKA - Salezjańska Szkoła Podstawowa w Lubinie

 

WYRÓŻNIENIE– KATEGORIA POEZJA ŚPIEWANA:

HANNA TOKARZ - Szkoła Podstawowa nr 5 w Lubinie

 

Uczniowie klas: VII – VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum:

NAGRODA – KATEGORIA RECYTACJA :

JULIA DYMKOWSKA –  Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie

 

WYRÓŻNIENIE – KATEGORIA RECYTACJA:

PIOTR MIELNIK –  Szkoła Podstawowa nr 7 w Lubinie

 

NAGRODY – KATEGORIA POEZJA ŚPIEWANA:

JULIA STANISZCZAK -  Szkoła Podstawowa nr 8 w Lubinie          

DAWID KRĘŻEL  - Zespół Placówek Oświatowych w Ścinawie

ZOFIA KWACZENKO - Zespół Placówek Oświatowych w Ścinawie

 

WYRÓŻNIENIA– KATEGORIA POEZJA ŚPIEWANA:

WERONIKA PAWLIKOWSKA - Zespół Placówek Oświatowych w Ścinawie

HANNA BORKOWSKA - Salezjańska Szkoła Podstawowa w Lubinie

BARBARA KRAC - Salezjańska Szkoła Podstawowa w Lubinie

 

Uczniowie szkół średnich:

NAGRODY – KATEGORIA RECYTACJA :

MARTA SOBIECHOWSKA – II Liceum Ogólnokształcące w Legnicy

MAŁGORZATA PELAK – Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie

 

WYRÓŻNIENIE – KATEGORIA RECYTACJA:

EMANUEL WILCZYK – Zespół Szkół nr 1 w Lubinie

 

WYRÓŻNIENIE – KATEGORIA POEZJA ŚPIEWANA:

MICHAŁ KUBICKI – Zespół Szkół nr 1 w Lubinie

 

NAGRODA – KATEGORIA GRUPA WOKALNA:

TRIO: KLAUDIUSZ SOCHA, DANIEL JERZAK, MICHAŁ KUBICKI - Zespół Szkół nr 1 w Lubinie

 

Osoby nagrodzone i wyróżnione zakwalifikowały  się  do  finału dolnośląskiego 22. Turnieju Słowa, który odbędzie się:

- dla klas IV-VI szkół podstawowych:  14 listopada 2018 r; (godz. 10.00)

- dla klas VII – VIII szkół podstawowych i III klas gimnazjalnych: 15 listopada 2018 r; (godz. 10.00)

- dla szkół średnich: 16 listopada 2018 r; (godz. 10.00)

w sali teatralnej MDK we Wrocławiu, ul. Kołłątaja 20.

 

 


 

"Muzyczne Variete 2019”


 

WOŚP w MDK 2019