HOME
images/banerstrona2.jpg

26 stycznia Stowarzyszenie Lubińska Grupa Filmowa Uisel Studio przeprowadziło w Młodzieżowym Domu Kultury warsztaty filmowe dla młodzieży w wieku 12 – 19 lat. Warsztaty prowadzili: Marcin Lesisz, Michał Myszka, Katarzyna Jezeirska, Filip Lelo. W programie zawarto następujące tematy:

Wykład o pracy w filmie.
Na czym polega praca reżysera, operatora kamery, charakteryzatora i pozostałych członków ekipy filmowej. Analiza fragmentów trzech wybranych filmów fabularnych w kontekście gry aktorskiej, reżyserii, zdjęć, światła, scenografii.

Praca kamery w filmie.
Omówienie podstawowych zasad, pojęć filmowych związanych z używaniem kamery. Czym jest przysłona, obiektyw, ISO, Balans bieli, obiektywy, jaki ma to wpływ na obraz.
Podczas zajęć prowadzący oświetlali aktora i prezentowali na żywo uczestnikom wpływ poszczególnych elementów na obraz.

Praktyczne ćwiczenia filmowe.
Uczestnicy zostali podzieleni na kilka grup w składzie: reżyser-operator-dźwiękowiec-klapser. Grupy dostały za zadanie wybrać temat i stworzyć pod opieką prowadzących krótką scenkę z dwoma aktorami amatorami zaproszonymi na warsztaty. Mieli za zadanie wymyślić scenkę, poprowadzić aktora, ustawić kamerę i światło na terenie MDK. Uczestnicy mogli liczyć na pomoc członków stowarzyszenia, którzy wcielili się dla nich w rolę mistrza oświetlenia, asystenta kamery i asystenta reżysera.
Tematy do wyboru: 1. Tęsknota, 2. Kłótnia, 3 Miłość, 4. Żal, 5 Szczęście, 6 Rozpacz, 7 Strach, 8 Gniew.

Analiza zrealizowanych scenek i podsumowanie
Na komputerze podłączonym do monitora oglądano każdą scenkę i analizowano jak uczestnikom udało się osiągnąć zamierzone efekty.

Warsztaty cieszyły się powodzeniem i wszystko wskazuje na to, że Stowarzyszenie nawiąże stałą współpracę z Młodzieżowym Domem Kultury.


 

"Muzyczne Variete 2019”


 

WOŚP w MDK 2019