HOME
images/galeria/27.01.2020_variete/DSC03666_1.JPG

Kolejny sukces pracowni ceramicznej w MDK, w Lubinie pod kierunkiem Elżbiety Kochan. MAGDA SIERADZKA zdobyła nagrodę w konkursie „ ANIOŁY TAKIE SĄ”. Rzeźba ceramiczna Magdy w obiektywie. Gratulacje dla autorki za oryginalność.

Od 18 grudnia 2019 – 2 lutego 2020 we wnętrzach Muzeum Etnograficznego gości wystawa, w ramach XXVII Wojewódzkiego Konkursu Rzeźbiarskiego „Najpiękniejsza Szopka Betlejemska” dla dzieci i młodzieży, organizowanego przez Galerię Twórczości Plastycznej Młodych działającą w MDK „Śródmieście”. Prezentowane są na niej najciekawsze realizacje rzeźbiarskie wykonane przez dzieci i młodzież z wrocławskich i dolnośląskich szkół oraz domów kultury. Wśród nich są nasi laureaci z MDK w Lubinie z sekcji ceramicznej pod kierunkiem Elżbiety Kochan: Milena Biały, Amelia Szut, Julia Bibułek, Kamila Idczak, Weronika Śliwiak.

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach VI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zabierz mnie tam wyobraźnią „Świat tysiąca barw” 2019 wyróżnienie zdobyła Anna Werner l.9, uczestniczka zajęć plastycznych Studio Kredka.

Serdecznie gratulujemy !!!

Stowarzyszenie Lubińska Grupa Filmowa Uisel Studio oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie zapraszają na bezpłatne Warsztaty Filmowe, które odbędą się 26 stycznia (niedziela) w godzinach 11.00 – 18.00. 

Warsztaty prowadzić będą: Marcin Lesisz, Michał Myszka, Katarzyna Jezeirska, Filip Lelo (Członkowie Stowarzyszenia).

 

W programie: 

  1. Wykład o pracy w filmie.
  2. Praca kamery w filmie (podziękowania dla Muzeum Historycznego w Lubinie za wypożyczenie kamery).
  3. Praktyczne ćwiczenia filmowe.
  4. Analiza zrealizowanych scenek i podsumowanie

 

Warsztaty kierowane są do młodzieży w wieku 12 – 19 lat. Liczba uczestników ograniczona. Aby zapewnić sobie miejsce należy skontaktować się z sekretariatem MDK w godz. 8 – 15. Osobiście lub telefonicznie pod numerem 76 847 86 64.

 

Zapraszamy

 

 

 

 

Jak co roku pracownia ceramiczna i plastyczna MDK Lubin pod kierunkiem Elżbiety Kochan przygotowała wystawę związaną z tradycją świąt. Na wystawie młodzi artyści pokazują szopki bożonarodzeniowe, choinki, anioły, mikołaje.

18 i 19.12.2019 odbył się kiermasz świątecznej ceramiki. Pozyskane środki zasilą budżet pracowni na zakup niezbędnych narzędzi.

Z okazji świąt uczestnicy pracowni wraz z instruktorką składają najserdeczniejsze życzenia i do siego roku.


 

"Muzyczne Variete 2019”


 

WOŚP w MDK 2019