HOME
images/gitara.jpg

                W dniu 13 stycznia w Młodzieżowym Domu Kultury w Lubinie odbyły się prezentacje grup tanecznych prowadzonych w MDK przez Pana Konstantego Kuszczenkę. Prezentacje tradycyjnie, po raz trzeci, odbyły się w dniu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i licznie przybyli bliscy występujących młodych tancerzy z ochotą wsparli akcję.                                   

Na scenie wystąpiły cztery grupy baletowe oraz dwie grupy tańca break-dance (dziewczęta i chłopcy). Najmłodsze uczestniczki to czteroletnie dziewczynki, które w zajęciach baletu biorą udział od września. Zajęcia taneczne w MDK cieszą się dużą popularnością, na scenie w niedzielę wystąpiło ponad 60 osób.

 

 

W dniu 10.01.2019 odbyły się kolejne warsztaty z artystą realizowane w ramach programu Artystyczne Laboratorium. Cały cykl tworzony jest we współpracy z TVP Regionalną Lubin. Gościem spotkania był pan Adam Szewczyk, plastyk, mistrz  japońskiej sztuki składania papieru - origami. Artysta zapoznał uczestników z tajnikami tworzenia małych dzieł sztuki z papieru. Wykonaliśmy tradycyjną czapkę samuraja i żurawia, który jest dobrą wróżbą na cały rok.

Koordynatorem całości jest pani Anna Wiśniewska.

 

 

Wychowankowie pracowni plastycznej pod kierunkiem Anny Pechytiak odnieśli sukces w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Kartka świąteczna – Boże Narodzenie, Nowy Rok” 2018.

Nasi mali artyści zostali docenieni przez świdnickich plastyków:

NAGRODA

Wiktoria Bryniarska l.8

WYRÓŻNIENIE

Kinga Nowacka l.11

Olivia Jakubowska l.8

 Serdecznie gratulujemy!!!

 

 


 

22. Turniej Słowa Literatury Patriotycznej i Religijnej „Mamy niepodległość”


 

Anioły są takie... 2018